



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 51 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of Bits | 32 |
| RAM Size | 16 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| Packaging | Reel |
| ADC Resolution | 16 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 426
Distributors
pcbx
Unit Price$3.08544
Ext.Price$3.08544
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.08544 | $3.08544 |
| 10 | $2.37841 | $23.78410 |
| 25 | $2.20316 | $55.07900 |
| 50 | $1.98929 | $99.46450 |
| 100 | $1.79620 | $179.62000 |
| 300 | $1.73223 | $519.66900 |
| 500 | $1.67053 | $835.26500 |
